Валентина Смаль

Валентина Смаль

   

Спеціалізація:

соціальне підприємництво, жіноче підприємництво, соціально-економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб до приймаючих громад


Доктор географічних наук (економічна та соціальна географія), професор.
Автор 130 наукових та науково-практичних публікацій, із них чотири монографії: одна одноосібна («Трансформація господарства постіндустріальних країн: наукові засади суспільно-географічного дослідження», Ніжин, 2011), три колективні за її участю («Чернігівщина: природа, населення, господарство», Ніжин, 2000; «Сільські депресивні території Полісся: особливості розвитку та санації», Ніжин, 2010; «Глобальні виклики сучасності. Суспільно-географічний вимір», Київ, 2014). Опублікувала близько 80 статей.
Керувала розробкою проекту «Відмінності походження безробіття в регіонах України» («How different are the sources of unemployment of Ukrainian regions?»), що виконувався за підтримки Міжнародного консорціуму економічних досліджень та економічної освіти (Economic Education and Research Consortium, EERC). Була головним виконавцем проекту «Внутрішньо переміщені особи: соціальна та економічна інтеграція у приймаючих громадах», що здійснювався в рамках діяльності проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
Смаль В.В. двічі стажувалась у Сполучених Штатах Америки: в університеті Вайомінгу (м. Ларамі, США) як учасник програми обміну для молодих викладачів (Junior Faculty Development Program) та в університеті Маямі (м. Оксфорд, США) як стипендіат всесвітньо відомої програми наукових обмінів імені Фулбрайта. Проходила стажування у Варшавському університеті в рамкам Літньої школи з регіонального та місцевого розвитку (проект LARGIS), була учасником групи з вивчення досвіду розвитку соціального підприємництва у Польщі (Інститут розвитку м.Кракова).